В той же час, соціологічне розуміння потребує порівняння різних суспільств у деяких певних аспектах, а такі порівняння дають можливість знайти дещо спільне між різними суспільствами. І в цій лекції ми розглянемо дві головні теми.
Емпіричні соціологічні дослідження являють собою методи та технології збору соціальної інформації – встановлення та узагальнення соціальних фактів посередництвом прямої або непрямої реєстрації подій, характерних для вивчення соціальних явищ та процесів.
Зола спалених дерев слугувала за добриво недовго. Потім знищувалася інша ділянка лісу.
Визначення соціальних інститутів та їх роль у життєдіяльності суспільства. Інститут – технічне утворення, особливий учбовий заклад, а ширше – сукупність соціальних норм.
В широкому розумінні соціум є суспільство “тут і тепер”, і чим більше соціумів, тим складніше між ними відносини. Будь-яка група, хоч як вона організована, виконує свої функції та переслідує якісь конкретні цілі. До суспільних наук відносяться історія, психологія тощо.
Займається вивченням таких проблем, як компетенція, відповідальність, click here виконавчість, дисципліна. Соціологія вивчає управління як безперервний соціальний процес.
Соціометрія та соціологічні дослідження з елементами точних наук
— автономність та самодостатність, самовідтворення, саморегулювання, саморозвиток.
Люди в процесі життя постійно контактують один з одним. В основі будь-якого суспільства лежать суспільні відносини.
Інформаційна функція полягає в тому, що методи та технології цієї науки дають змогу отримання найрізноманітнішої соціальної інформації відносно всіх сфер діяльності суспільства.
Суспільство поступово розвивалося з появою власності та майнової нерівності, виникненням поділу праці, ускладненням суспільних відносин, створенням держави.
Висновок:існують як основні, так і другорядні інститути (принцип матриць).
Планування сім’ї та сімейну організацію охорони здоров’я визначають як ті види діяльності, що мають на меті допомогу окремим особам або подружжям досягти результатів в уникненні небажаної вагітності, народити бажаних дітей, регулювати інтервали між вагітностями, контролювати вибір часу дітонародження в залежності од віку батьків, визначати число дітей у сім’ї.
До найхарактерніших сутнісних рис суспільства належать: